ZAŁOŻYCIELKA

mgr Aleksandra Mędrek jest  nauczycielem dyplomowanym gry na gitarze  w ZPSM w Kielcach i Zespołu Szkół nr.1 - Szkoły Muzycznej I st. w Pińczowie. Przez 19 lat była pracownikiem w  Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, wydziału instrumentalnego: Sekcja Pedagogiki Instrumentalnej, specjalność: gitara klasyczna, którą ukończyła w 1992r. pod opieką pani prof. Wandy Palacz. Mistrzowskie Instrumentalne Studia Podyplomowe odbyła w latach 2001 - 2004r. pod kierunkiem pani prof. Aliny Gruszki.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Jorge Morel, Carlo Mariccione, Hubert Käppel).
Prowadzi zajęcia z gitary klasycznej i zespoły kameralne w Szkole Muzycznej I st. w Pińczowie i w ZPSM w Kielcach. Ponadto występuje na koncertach solo, w duetach i uprawia kameralistykę.

Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w audycjach szkolnych.

W styczniu 2010r. ukończyła dwuletnie Podyplomowe Studia Teorii Muzyki na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Czynnie uczestniczy w kursach i szkoleniach organizowanych w  CENSA i CEA

w  W - wie i warsztatach  metodycznych w ZPSM w Kielcach i Szkole Muzycznej I st. w Pińczowie.

Zasiada również w jury konkursów gitarowych  - Wojewódzkim w KCK w Kielcach, oraz w Starachowickim Konkursie Gitarowym.
Zainteresowania muzyczne obejmują muzykę dawną, klasyczną, współczesną, - kierunek akompaniamentu gitarowego do pieśni artystycznej, bossa - novy, improwizacji jazzowej. Napisała program autorski pt." Program klasy autorskiej kształtujący określone kompetencje odpowiadające indywidualnym zapotrzebowaniom edukacyjnym uczniów klasy gitary w ZPSM I i II stopnia w Kielcach w zakresie muzyki latynoamerykańskiej, flamenco i jazzowej", który wdraża w swojej pracy dydaktycznej, i który był pozytywnie zrecenzowany przez profesora Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej..   
Jej uczniowie i studenci osiągają sukcesy podczas przesłuchań gitarowych konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, oraz z powodzeniem realizują dalej swoje pasje artystyczne w Akademiach Muzycznych w Polsce. W ostatnich latach pomagała i służyła swoją wiedzą studentom w IEMUJK pełniąc funkcję drugiego promotora prac licencjackich, czy też recenzenta.                                                       

Odbyte kursy i szkolenia zawodowe w ostatnich latach:

1. 31.05.2008r. "Zagadnienia motywacji uczniów szkół artystycznych", Censa, Warszawa
2. 14.06.2008r. "Jak z sukcesem zrealizować i rozliczyć projekt współfinansowany ze środków unijnych", Censa, Warszawa
3.  11.01.2014r. "Modyfikowanie programów nauczania", Censa, Pińczów
4.  Lata 2008 - 2014 Warsztaty gitarowe organizowane w ZPSM w Kielcach, wykładowcy: prof. M. Zalewski(UMFCH), prof. W. Palacz(AM. K - ce), St. wykł. M. Zieliński (A. M. Wrocław), dr A. Pietrzak i dr W. Gromolak (A. M. Wrocław).
5.  11 - 14 09.2014r. Uczestniczenie w warsztatach improwizacji jazzowej organizowanych w ZPSM w Kielcach. Projekt polsko - szwedzki.

6. 28 - 29.05.2015r. Warsztaty gitarowe w ZPSM w Kielcach (dr. Roch Modrzejewski A.M. Kraków, mgr. A.Makowski, S.M. Kraków).Script logo